Uhranutí, útlak i prokletí: Jak se chránit proti uhranutí a před negativními energiemi?

Stalo se Vám někdy, že vás přepadla náhlá slabost? Bylo vám zle, aniž by k tomu existoval nějaký důvod? Možná vás uhranuli. Závistivý nebo nenávistný pohled může ublížit i silnějším povahám. Ať už na uhranutí věříte, nebo ne, slova, ale i myšlenky mají moc. Všichni jsme vzájemně propojení a naše slova, myšlenky a činy nás ovlivňují. Uhranutí, útlak, nebo prokletí nejsou jen pojmenování z minulých časů, setkáváme se s nimi i v dnešní době.

Jak se uhranutí projevuje?

Uhranutí může mít různé příčiny a může se projevovat různými způsoby. Typickými příznaky jsou ostrá bolest hlavy, závratě, zvonění v uších, únava, průjem, nebo pocit na zvracení. Někdy je způsobené i neúmyslným pohledem. Může ho způsobit i dlouhý, zkoumavý, podezíravý, pohrdavý, pronikavý a někdy až nenávistný pohled druhé osoby, které “jde z očí“. Uhranout vás tedy může stejně tak někdo, koho vůbec neznáte, ale také osoba se zlými úmysly zaměřenými na vás. Častým důvodem uhranutí může být i závist.

Jak se uchránit před negativní energií?

V minulosti se využívaly různé praktiky na odvrácení uhranutí. Červená stužka okolo ruky, obrácení spodního prádla, ochranné svíčky nebo obyčejné překřížení rukou nebo nohou, to vše může pomoci odvrátit uhranutí.

Červená stužka

Červená barva je barvou síly a energie, poutá pozornost, a proto se jí připisovala schopnost ochránit děti před kletbami nebo uhranutím. Tradice spojená s červenou barvou začala vznikat už v období před křesťanstvím. V minulosti bylo zvykem vázat novorozencům jednoduchou červenou stužku na rukou, aby je ochránila před zlými kletbami až do jejich křtu. Tento zvyk se přenášel z generace na generaci a v některých případech přetrvává až do dnes např.: i ve formě přidání červené stužky na kočárek.

Spodní prádlo

Nošení spodního prádla naruby je jednou z ochranných praktik, které dokážou předejít uhranutí. I když to zní možná divně, když se chystáte na místa, kde se nachází hodně lidí, zachránit se umíte i tímto jednoduchým způsobem. Věřilo se, že rub spodního prádla odvrátí negativní energie mimo vás.

Energetické svíčky

Svíčky všeobecně dokážou pohlcovat negativní energie a vyčistit prostor. Dokážou také pomoci nastavit vnitřní rovnováhu při pohledu na mihotající se plamínek, zklidní a odvedou energii nepřejících na jiné místo. Když chcete ochránit sebe a očistit se od negativních energií, využijte jednu z energeticky nabitých svíček, které vám tyto neduhy pomůžou odvrátit.

Amulety z polodrahokamů

Účinky energetické ochrany se připisují i mnohým polodrahokamům. Odvrátit negativní energie a posilnit dokáže karneol, citrín, jaspis nebo křišťál.

Jak se zbavit uhranutí?

Když se domníváte, že jste byli uhranutí, pomoci může házení uhlíků, nebo očistná koupel.

Házení uhlíků

Mezi nejznámější „první pomoc“ proti uhranutí patří „zápalková voda“. Do mísy se studenou vodou je zvykem vhazovat 3 až 9 hořících zápalek tak, aby je voda uhasila. Přípustné jsou i různé formule, které slouží na ochranu. Když spadlý uhlík ze zápalky klesne na dno, znamená to, že se vám stalo „z očí“. Touto vodou se potom trochu potře čelo, případně se z ní i trošku napijte. Zbylou vodu vylejte mimo dům – nebo do odtoku. Podobně můžete experimentovat i s uhlíky.

Očistná koupel a ochrana svíčkami

Na oslabenou energii pomáhá solná a bylinková koupel, která pomáhá očistit tělo od negativní energie.

Vyléčíte se i bylinkami – v minulosti bylo rozšířené pití, nebo umývání se v odvarech. Za nejúčinnější se považuje rostlinka čistec (latinsky Stachys), přidávaná do koupele. Když je člověk uhranutý, na hladině vody se vytváří huspeninovité sraženiny husté konzistence.

Očistná koupel se solnými svíčkami a bylinkami

Pomoc může přijít i v podobě ochranné svíčky nebo svíčky proti uhranutí.

Energie této svíčky blokuje všechny negativní myšlenky, slova, kletby a vlivy použité proti vaší osobě. Ochrání i před těžkým ovlivňováním a kletbami. Svíčka pomáhá zbavit se uhranutí a odpuzuje jakoukoliv formu negativity. Svíčku můžete použít na ochranu pro sebe, ale i na ochranu blízkých.

Potřebujete poradit s výběrem svíčky? Neváhejte se na nás obrátit.

Závist je velmi silná destruktivní energie, která dokáže velmi ublížit, ale je potřebné si uvědomit, že ne vždy to, „co závidíme“, je doopravdy důvodem k závisti. Energetické oslabení v podobě uhranutí se může stát každému, ale nezapomínejte na to, že to, co vyzařujeme, to se nám vrátí.