Nepříjemné pocity, smutek, únava, nepohoda či bolest a nemoci. Tohle všechno může být projevem zablokovaných čaker. I o ně musíme pečovat. Jejich pravidelným čištěním si dokážete zharmonizovat tělo i duši a zbavit se problémů. Jak na to? V článku se blíže seznámíte s čakrami i se způsobem, jak je harmonizovat a čistit pomocí čakrových svíček.

Co jsou čakry?

Čakry jsou energetické centra těla, které umožňují správné plynutí energie. Propojují materiální a nemateriální svět, fyzické tělo s astrálním. Rotující kruhy duchovní energie udržují tělo a mysl v rovnováze. Do čaker se ukládá duchovní síla, kterou jogíni nazývají prána, Číňané čchi a Japonci ki. Je to dynamická životní síla, která proniká celým vesmírem.
Člověk má sedm hlavních čaker. Existují i další, menší čakry, které se nacházejí na chodidlech, rukách, páteři a na dalších částech těla. Hlavní čakry jsou umístněné vertikálně mezi temenem hlavy a kostrčí. Každá čakra má svojí funkci a je zaměřená na určitý druh energie. Zodpovídá za jiné orgány v těle a jiné psychické schopnosti. Propojuje se se specifickými vlastnostmi a barvami.

Jak zjistím, že mám zablokované čakry?


Disharmonie, nevyvážené energie, fyzické či psychické problémy jsou projevy zablokovaných čaker.
Čakry fungují na principu zpracování a přechodu energie. Pokud má čakra dostatek energie, člověk funguje bez problémů. Pokud energie poklesne, objeví se problémy a nemoci. Nepříjemné pocity, které člověk pociťuje ve svém fyzickém těle, jsou způsobeny nevyvážeností čaker. Každá čakra je spojená s konktrétní oblasti těla. Abychom lépe pochopili, co se děje v našem těle, je důležité znát čakry a jejich význam.

Čištění a harmonizace čaker pomocí svíček.

Pokud chcete zlepšit svůj život a zdraví, měli byste určitou pozornost věnovat péči o čakry. Energetické čištění Vám pomůže harmonizovat tělo i duši. Čištění čaker pomocí svíček je velice jednoduché.

Čakrové svíčky

Výběr svíčky – materiál, barva, cíl.


Nejdřív musíte zjistit ke které čakře se Vaše potíže vážou (více o čakrách se dočtete v článku Čakry a jejich význam). Každá čakra má přirazenou svíčku příslušné barvy.

Základní – kořenová čakra Muladhara

Barva: červená.
Element: země.
Propojuje s fyzickým světem.
Problémy: potíže s prožíváním zátěžových situací, únava, nervozita, deprese, sexuální problémy, křeče, potíže s příjmem potravy.

Sakrální – sexuální čakra Swadhishthana

Sakrální – sexuální čakra Swadhishthana
Barva: oranžová
Element: voda
Ovlivňuje mezilidské vztahy.
Problémy: nízká sebedůvěra, stydlivost, potíže se sexualitou, ztuhlost, bolest v kříži, potíže s močovým traktem.

Čakra Solar plexus Manipura

Barva: žlutá.
Element: oheň.
Je sídlem osobnosti.
Problémy: trávicí trakt, játra, slinivka, problémy s autoritami, strach z budoucna, obavy ze selhání, nízká sebedůvěra, celiakie, cukrovka.

Srdeční čakra Anahata

Barva: zelená.
Element: vítr.
Je centrem lásky, harmonie a radosti.
Problémy: kardiovaskulární nemoci, krev, vztahové problémy, úzkost a deprese.

Krční čakra Visuddha

Barva: světle modrá.
Element: éter.
Centrum pro komunikaci, inspiraci.
Problémy: potíže s komunikaci a říkáním pravdy, problémy s dutinou ústní, zuby, krkem a štítnou žlázou.

Třetí oko Ajna čakra

Barva: indigově modrá.
Element: duchovní síly.
Problémy: migrény, bolesti hlavy, problémy se zrakem, noční můry.

Korunní čakra Saharara

Barva: fialová.
Element: kosmická energie.
Je sídlem dokonalosti člověka.
Problémy: mozek, nervové problémy, závratě, bolest nervů, schizofrenie.

Důležité je myslet na čistotu hoření a vybírat skutečně kvalitní svíčky podle účelu, kterému se chcete věnovat. I materiál čakrové svíčky může podpořit rychlejší harmonizaci čaker. Doporučujeme používat 100% přírodní vosky s bavlněným knotem.

Harmonizujte postupně.

Předtím než začnete, zamyslete se, jestli chcete očistit jednu nebo více čaker. Můžete se zaměřit na konkrétní čakru a použít vícero způsobů, jak ji zharmonizovat, nebo můžete harmonizovat celý energetický systém. Doporučujeme však očišťovat postupně. Čakru po čakře. Při každé čakře je potřebné vykonat jinou formu meditace. Čistění lze provádět jako rituál. Pokud chcete očistit všech 7 čaker, na každou si vyhraďte samostatný den. Čakry můžete očistit i všechny najednou, dopřejte si ale dostatek času.

Vyhraďte si pro sebe čas.

Čištění čaker je velice osobní proces, který se týká výlučně jenom Vás. Je spojen s meditací a zamyšlením nad tím, které spouštěče způsobují disharmonii ve Vašem těle nebo duši. Odhalit je a přiznat si je prvním krokem. Tím dalším je sobě pracovat. Před samotným čištěním si vyhraďte čas a prostor jenom pro sebe. Dejte pozor ať Vás nikdo neruší. Vypněte telefon a upravte si prostor.

Fyzická očista.

Před zapálením svíček je vhodné vykonat fyzickou očistu těla (sprcha, teplá koupel) a sednout si do meditační polohy. Fyzická očista Vás uvolní a pomůže Vám spojit se s vyšším JA. V meditační poloze zkuste na nic nemyslet.

Když se cítíte připraveni, začněte.

Po krátkým úvodu můžete začít s harmonizaci čaker. Položte čakrovou svíčku na bezpečné místo. Svíčku zapalte a po zapálení chvíli myslete na účel, kvůli kterém jste si svíčku pořídili.
U čakrových svíček Astron naleznete krátký text, který můžete přečíst. Pak už nechte svíčku dělat svou práci. Svíčku byste měli po prvním zapálení nechat hořet alespoň 3 hodiny, ne však víc než 4 hodiny. Pak si můžete svíčku zapalovat opakovaně, nebo podle potřeby vždy, když budete cítit, že potřebujete zharmonizovat.
Odblokování čaker pomocí svíček je poměrně jednoduché, čakry se však postupně zanášejí, proto je potřebné je občas pročistit. Způsobů je hodně, stačí si jenom vybrat. Harmonizace pomocí svíček je tou nejjednodušší. Pravidelné čištění Vám pomůže zlepšit duchovní a fyzické zdraví. Práce na sobě není nikdy zbytečná.

Napsat komentář