Vonné vosky příjemně provoní Váš domův, kancelář či jiný vnitřní prostor, navodí uvolněnou atmosféru, uleví od stresu, povzbudí mysl nebo naopak jí upokojí.

Vonné vosky se prodávají v nejrůznějších tvarech a na rozdíl od svíček nemají knot. Abyste je mohli používat je nutné mít aromalampu, v jejíž misce se rozehřívají. Po zahřátí se vonný vosk neodparuje, uvolňují se pouze obsažené vonné silice.

vonné vosky použití v aromalampě

Jak používat vonný vosk?

Abyste jsi mohli vychutnat vůni vonného vosku, potřebujete aromalampu a čajovou svíčku. Používaní vonných vosků je velice jednoduché. Čajovou svíčku umístěte do těla aromalampy a do misky vložte kousky oblíbeného vonného vosku. Stačí roztát a nechat se unášet proudem vůní. Když Vám bude intenzita vůně stačit, svíčku můžete zhasnout. Vosk můžete roztát opakovaně, než vůně zcela vyprchá.

Pro rovnoměrné šíření vůně je vhodné mít aromalampu s minimální výškou 10 cm.

Vůni vonného vosku si můžete užívat i bez toho, abyste ho nechali rozpustit v aromalampě.

Stačí vosk položit na místo, ze kterého chcete, aby se vůně šířila nebo si zkrátka jenom přivonět. Aroma neroztátého vosku nebude samozřejmě tak intenzívní.

Jak používat vonný vosk

Výhody používaní vonných vosků

Hlavní výhodou vonných vosků je jejich jednoduchost a možnost opakovaného použití. Vonný vosk můžete v aromalampě opakovaně nechat roztát, než jeho vůně zcela vyprchá.

Další výhodou je, že vůně můžete kombinovat podle vlastní vůle. Stačí jednotlivé kousky nechat rozpustit spolu v mističce.

Na rozdíl od vonného vosku ve svíčce, vonné vosky určené do aromalampy se neodparují. Do ovzduší se dostávají jenom vonné esence a oleje. Velkou výhodou taky je t

o, že ve srovnání s běžným použitím aromalampy není zapotřebí opakovaně dolívat vodu do její vrchní části. Pokud se do aromalampy dávají esenciální oleje, voda se musí dolívat 3 až 6krát během jednoho zapálení, u vonných vosků nikoliv. Současně předcházíte potenciálnímu nebezpečí, pokud by se voda zcela odpařila.

Jak odstranit zbylý vosk z aromalampy?

Odstraňovaní vosků je poměrně jednoduché. Stačí počkat, než vosk zcela vychladne a ztuhne. Nikdy nevylévejte horký vosk! Mohli byste si způsobit popáleniny. Jakmile vosk ztuhne, stačí na něj jemně zatlačit a z aromalampy vyklouzne sám. Pokud by byl příliš nepoddajný, zkuste vytvořit vzduchovou bublinu – malým ostrým předmětem jemně zajeďte pod okraj ztuhlého vosku. Vosk se od povrchu snadno a rychle oddělí.

Vosk si i po odstranění z aromalampy zachovává své vonné vlastnosti. Můžete ho opakovaně nechat roztát, než se vůně zcela nevytratí nebo ho použít jako osvěžovač do skříně či na jiné místo. Použití vonných vosků je téměř bezodpadové. Ze zbylého vosku si můžete udělat novou svíčku.

Tak ať Vám to doma příjmně voní! Máte zkušenosti s vonnými vosky? Podělte se s námi s Vašimi zkušenostmi v komentářích.

Napsat komentář